Plany amerykańskiego dewelopera zrewolucjonizują Świecie

Amerykański deweloper Polimeni International niebawem może zupełnie zmienić oblicze wielu polskich miast.W jego planach jest przeprowadzenie kilkunastu inwestycji pod marką Mallstrada. Mają to być średniej wielkości nowoczesne parki handlowe, zlokalizowane w atrakcyjnych komunikacyjnie rejonach miast średniej wielkości. Pierwszymi tego typu obiektami mają być Mallstrada Sochaczew i Mallstrada Świecie.

Plany dewelopera opierają się na idei szybkich zakupów. Nie mają to być duże centra, po których będzie można spacerować godzinami. Obiekty nie będą mieć ogromnych rozmiarów, a oprócz obowiązkowego hipermarketu spożywczego znajdzie się tylko kilka-kilkanaście lokali handlowych. Lokalizacja przy trasach przejazdowych ma zachęcać do zakupów w drodze z pracy do domu.

Na dobrą sprawę nie ma jeszcze szczegółowych informacji o projekcie, sam deweloper jest raczej oszczędny w wydawaniu komunikatów. Mallstrada Świecie ma znajdować się w okolicach Obwodnicy i ul. Wojska Polskiego. Na szczegóły dotyczące budowy jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Grupa Polimeni jest obecna na polskim rynku od końca lat 90 i zrzesza już 15 polskich spółek. Firma ma bardzo spójną strategię rozwoju i stawia na rozwój średnich miast. Jej główne inwestycje to galerie w Słupsku, Rumii i Jastrzębiu-Zdroju.