Projekt Mallstrady Świecie

Wiadomo już mniej więcej, jak będzie wyglądała Mallstrada Świecie. Na stronie dewelopera, firmy Polimeni International LLC, można znaleźć informacje o projekcie.

Mallstrada Świecie powstanie przy Obwodnicy, w okolicach ul. Wojska Polskiego. Deweloper chce, by ten i inne obiekty pod marką Mallstrada stały z dala od centrów miast, przy drogach dojazdowych, gdzie liczy na duży ruch klientów przejeżdżających z mniejszych wsi do miasta. Ma to być alternatywa dla centrów handlowych w dużych miastach.

Inwestycja ma być jednokondygnacyjnym parkiem handlowym. Wszystkie sklepy dostępne będą z zewnątrz, a ich łączna powierzchnia handlowa ma wynieść 18 100 metrów kwadratowych. Obiekt mieścić będzie dwa większe markety – jeden spożywczy, drugi budowlany, 12 mniejszych sklepów, bar typu fast-food oraz stację paliw. Mallstrada Świecie będzie też miała duży parking, posiadający 460 miejsc parkingowych.

Deweloper przekonuje, że z racji tego iż obiekt jest raczej niewielki i koszty jego utrzymania będą dużo niższe niż ma to miejsce w przypadku dużych galerii handlowych – najemcy mogą liczyć na atrakcyjne warunki najmu powierzchni handlowych. O tym, z jakimi markami będzie współpracowała Mallstrada na razie nie nic wiadomo. Podobnie brak nadal informacji na temat startu prac. Inwestycja nadal jest dopiero na etapie planowania.